חיפוש עבודה; יעוץ לראיון עבודה

יעוץ לקראת ראיון עבודה

עומדים לקראת ראיון עבודה חשוב?  כדאי שתגיעו מוכנים!

אם העבודה הזאת טובה, סביר שאתם לא המועמדים היחידים הניגשים לראיון זה. אולי יש עוד חמישה מועמדים? אולי עשרים?

מדוע חשוב להתכונן לראיון עבודה?

המציאות היא, שאין למראיין מולכם את הכלים באמת לדעת כמה מקצועיים אתם. הדבר היחיד שהוא ניזון ממנו, הוא הרושם שתייצרו במהלך הראיון בדבר נסיונכם והתאמתכם לתפקיד. ובמקרים שבהם אתם נמצאים בתחרות מול מועמדים אחרים, כל טעות יכולה להעיף אתכם מהרשימה: חוסר בטחון עצמי, יתר בטחון עצמי, תיאור חלש של נסיונכם, התייחסות לחוסר יכולת או ניסיון בתחום וכדומה. גם אם תהיו "האדם הכי מתאים למשרה" – אם לא תדעו איך "למכור" את עצמכם, ספק אם תעברו שלב.שאלות בראיון עבודה

ככל שתגיעו לראיון מוכנים יותר, סיכויי ההצלחה שלכם יעלו. החשש הטבעי לקראת הראיון יפחת, תפגינו יותר בטחון עצמי ותביאו לידי ביטוי את היתרונות שלכם במהלך תהליך המיון.

הכנה לראיון:

בפגישה אישית בת שעה וחצי ננהל סימולציה של הראיון ויינתן משוב ממוקד כיצד נכון לנהל את הראיון. נשים דגש הן על כלים ספציפיים של עשה ואל תעשה, נתייחס לנקודות שצפויות להיות בעיתיות (חוסר ניסיון בתחום הספציפי הנדרש, מנהל שלא ייתן המלצה מקסימליסטית וכד') וגם יינתן אינפוט לגבי אופן ההתנהלות והרושם הכללי שאתם עושים.

חוות דעת:

"עמדתי בפני ראיון עבודה בתעשייה האווירית, לתפקיד יחסית בכיר, אך חששתי שהניסיון הרב שלי יפריע במקום לעזור, משום שקודם לכן עבדתי בתפקיד של מנכ"ל חברת סטארט-אפ במשך 4 שנים. בפגישה קצרה  עם דניאל לקראת הראיון שלי, ערכנו סימולציה כללית ובה התמקדנו בהתייחסות לעניין הוותק שלי.  לא הופתעתי כאשר הנושא עלה בריאיון העבודה וההכנה המוקדמת סייעה לי למקד את תשובותיי ביתרונות שבכך.  גיל מ. התעשיה האוירית.

"אחרי שנים כעורכת דין, רציתי לשנות את תחום העיסוק לחלוטין ולעבור לתפקיד בתחום משאבי אנוש.  נפגשתי עם דניאל לפני ראיון בחברת היי-טק בינלאומית מוכרת, ועבדנו על "ההתנגדות" הצפויה של העדר ניסיון בתחום.  במהלך ההכנה עסקנו בדגשים העשויים לשנות את נקודת ההתייחסות של המראיינת לנושא, ואיך ניתן אף להציג את חוסר הוותק כיתרון.  יעל ר, חברת היי-טק.

צרו קשר ובפגישה קצרה נתכונן יחד לראיון העבודה הבא שלכם. לתיאום פגישה התקשרו.  משרד: 09-8999677 נייד: 0542-600065

 Failing to prepare is like preparing to fail